Jak wyciszyć mieszkanie przy ruchliwej ulicy?
Mieszkanie przy ruchliwej ulicy utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie? Jak sprawić, że hałas z zewnątrz nie będzie tak bardzo dokuczliwy? Przekonaj się, o skutecznych sposobach wyciszenia pomieszczeń.
Mieszkanie w mieście – hałas
Mieszkając w mieście, można cieszyć się wieloma udogodnieniami. Większość potrzebnych rzeczy związanych z kulturą czy opieką medyczną jest na wyciągnięcie ręki. Dużym minusem funkcjonowania w większej miejscowości jest uliczny hałas. W zatłoczonej części miasta zwykle ma się do czynienia z korkami, głośnym dźwiękiem sygnału karetki i szumem komunikacji miejskiej. Takie utrudnienia mogą dawać się we znaki zarówno w dzień, jak i w nocy – wybijając z błogiego snu.
Wyciszenie mieszkania – nowoczesne budownictwo
Przy projektowaniu nowego budownictwa projektanci starają się zapewnić jak największą izolację akustyczną od ulicznego zgiełku. W tym celu dopracowują każdy szczegół, nawet takie aspekty jak grubość ścian mieszkania, czy wykorzystanie określonych materiałów budowlanych. Co, jeśli mieszkanie stoi od wielu lat, a dotkliwy hałas jest nie do zniesienia dla nowego użytkownika?
Wyciszenie mieszkania przy ruchliwej ulicy – rolety zewnętrzne
Najskuteczniejsza izolacja od zewnętrznego hałasu to wyciszenie okien. W tym przypadku doskonale sprawdzają się rolety zewnętrzne. Ze względu na solidny materiał skutecznie zaciemniają wnętrze mieszkania w nocy oraz w upalne dni latem – jednocześnie chroniąc przed nadmiernym nagrzewaniem. Mocna konstrukcja rolet zapobiega dostawaniu się insektów do wnętrza i działa wyciszająco na mieszkanie. Jeśli potrzebujesz odizolować się od ulicznego hałasu, a przy tym nie chcesz ingerować w dotychczasowy wystrój wnętrza – wybierz rolety zewnętrzne.
Wyciszenie mieszkania – rolety wewnętrzne i zasłony
Elementem pomocniczym w wyciszeniu mieszkania w mieście są rolety wewnętrzne i zasłony – szczególnie wykonane z grubych tkanin. Wprawdzie nie izolują dźwięku tak skutecznie, jak rolety zewnętrzne, ale zdecydowanie mogą zwiększać efekt wytłumienia. Różnobarwne tkaniny, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach są doskonałym elementem wystroju wnętrza. Szeroki wybór takich produktów znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Jaga Dom. Rozwiązanie problemu bez wychodzenia z domu? To całkiem możliwe!
Inne pomysły na wyciszenie mieszkania
Wyciszenie mieszkania łączy ze sobą nowoczesne innowacje oraz zwyczajne wnioski z ludzkiej obserwacji. Połączenie tych obu czynników może przynieść oczekiwany efekt. Które pomysły warto wykorzystać, aby cieszyć się ciszą w mieszkaniu?
- Wyciszające materiały – puchate i miękkie tekstylia mogą „pochłaniać” niepożądane dźwięki. Spróbuj wzbogacić wnętrze pomieszczenia w poduszki lub miły w dotyku dywan.
- Tapeta akustyczna – okładzina nie tylko zdobi wnętrze mieszkania, ale przyczynia się także do amortyzowania wysokich dźwięków z zewnątrz. Spełnia funkcję dodatkowego wyciszenia.
- Okna izolujące akustykę – warto pomyśleć o nich na etapie aranżacji mieszkania lub remontu. Weź pod uwagę współczynnik określający zdolność tłumienia dźwięków (dB).
Ruchliwa ulica a wyciszenie mieszkania
Mieszkanie przy ruchliwej ulicy może być dużym utrudnieniem, szczególnie dla osób potrzebujących ciszy do satysfakcjonującego wypoczynku. Wdrażanie wielu rozwiązań związanych z akustyką ma miejsce już na etapie projektowania układu domu. W innych przypadkach warto rozważyć zakup rolet zewnętrznych lub specjalnych tkanin akustycznych.