Najmniejsze czujniki w swojej klasie – Seria O-21 di-soric
Wśród czujników wykorzystywanych w automatyce znajdują się m.in. czujniki wizyjne. Ich zastosowanie może być bardzo szerokie. Powszechnie stosuje się je m.in. na liniach produkcyjnych w procesie kontroli jakości, czy też odczytu informacji zawartych w kodzie kreskowym na opakowaniu lub na sygnaturze produktu. W tej klasie najmniejszymi czujnikami wizyjnymi wykorzystywanymi w automatyce jest seria O-21 Di-Soric. Czym się charakteryzują?
Czym są czujniki O-21 Di-Soric?
Czujnik wizyjny Di-Soric to innowacyjne rozwiązania. Cechą charakterystyczną produktu jest umieszczenie w jednej obudowie zarówno nadajnika, jak i odbiornika. W czasie pracy czujnika dochodzi do emitowania światła i odbijania go z powrotem za pomocą reflektora. Na tej podstawie obraz poddawany jest ocenie w czujniku retrorefleksyjnym. Model wyposażono w filtry polaryzacyjne, dzięki czemu możliwa jest detekcja obiektów, które odbijają światło.
Model czujników O-21 Di-Soric to umieszczenie maksymalnych możliwości w minimalnej wielkości. Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawia, że te czujniki mają większy zasięg, są proste w montażu i kompatybilne z licznymi systemami przemysłowymi. Dzięki temu powszechnie znajdują zastosowanie w przemyśle.
Jakie funkcje posiadają te czujniki?
Podstawowym ich zadaniem jest zautomatyzowanie procesu produkcyjnego (lub innego), gdzie niezbędna jest wizualna ocena produktu lub półproduktu. Ponadto w tym miniaturowym rozwiązaniu uwzględniono także:
- element montażowy wykonany z wysokiej jakości metalu odpornego na eksploatację;
- wysoką częstotliwość przełączania;
- daleki zasięg działania;
- funkcję IO-Link;
- funkcję diagnostyki.
Model O-21 Di-Soric powstaje z metalu, plastiku oraz PCV. Jego waga to zaledwie 37 g. Wymiary obudowy to tylko: 28.1 x 8.1 x 14.4 mm co sprawia, że jest to najmniejszy czujnik wizyjny w swojej klasie.
Mimo małych rozmiarów, czujniki tej serii są niezwykle wydajne w codziennej pracy. Bez problemu poradzą sobie w szybkim i bezpiecznym wyłapywaniu wszelkich uchybień, w tym m.in. małych obiektów pojawiających się na linii przemysłowej, różnic w wielkości i wysokości danych produktów, czy też niewłaściwe ich ułożenie. Ze względu na swoje miniaturowe wymiary czujniki O-21 Di-Soric z powodzeniem można wykorzystywać tam, gdzie jest mała przestrzeń i na większe czujniki nie ma miejsca. Dzięki temu stają się jeszcze bardziej uniwersalne i wszechstronne. Powszechnie wybierane są wśród firm działających w oparciu o standardy Przemysłu 4.0.
Gdzie znajdują zastosowanie?
Najmniejsze czujniki w swojej klasie, czyli seria O-21 Di-Soric znajdują szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są m.in. w procesie pozycjonowania naczyń laboratoryjnych, czy też podczas etykietowania pojemników o małych wymiarach. Są w stanie wykryć również dziurkowane styki elektryczne. Dzięki swoim możliwościom technologicznym, wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu, w tym m.in. w:
- robotyce;
- automatyzacji procesów;
- medycynie;
- farmaceutyce;
- elektronice;
- laboratoriach;
- produkcji;
- i innych.
Warto poznać ich możliwości. Świetnie sprawdzają się w ramach zastosowań pomiarowych oraz przełączających.